Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Matura > Osoby z niepełnosprawnością ruchową

Trudne przejście do gimnazjum

Przejście ze szkoły podstawowej do gimnazjum może być trudne dla wielu dzieci. Dużo wtedy zmienia się w ich życiu. Zaczynają dorastać, dochodzą nowe obowiązki, nowe znajomości i problemy.

Gimnazjum oznacza przede wszystkim więcej nauki i większe wymagania, które będą stawiane naszym dzieciom. Czeka je też pierwszy poważny egzamin sprawdzający ich umiejętności, od którego będzie zależało do jakiej szkoły zostaną później przyjęte. Warto poświęcić edukacji naszych dzieci na tym etapie szczególną uwagę ponieważ bardzo wiele od niego zależy, także to czy na przykład później dostaną się na studia. Nie można tego lekceważyć i jeśli dziecko przestaje nadążać za tempem przyswajanego materiału warto postarać się na przykład o dobrego korepetytora, który pomoże mu w nadrobieniu pojawiających się zaległości.