Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Czas wolny > Kursy dla nauczycieli

Trudny początek szkoły

Pierwszy dzień w szkole może być naprawdę poważny wyzwaniem dla dziecka. Są maluchy, które zniosą to dobrze i od razu zaadoptują się w nowym środowisku. Niestety nie dotyczy to wszystkich dzieci. Musimy się liczyć z tym, że nasze dziecko nie wróci z lekcji z uśmiechem na twarzy. Co możemy zrobić żeby to zmienić?

Przede wszystkim możemy zacząć wcześniej przygotowywać nasze dziecko na szkolne doświadczenie. Spokojna rozmowa i wytłumaczenie o co chodzi, czemu musi iść do szkoły bez wątpienia pomogą na samym początku. Dziecko powinno mieć świadomość, że szkoła nie jest miejscem, którym ktoś zrobi mu krzywdę. Będzie miało za to okazję poznać rówieśników i nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Warto także zadbać o to, żeby nasze dziecko było pierwszego dnia dobrze przygotowane do szkoły. Powinno mieć ze sobą wszystko, co potrzebne – to oszczędzi mu niepotrzebnego stresu oraz nerwów.

Początek szkoły wcale nie musi być strasznym doświadczeniem dla dziecka. Wystarczy je odpowiednio przygotować i zadbać o to, żeby miało ze sobą wszystko co potrzebne. Dobry start w szkole wpłynie pozytywnie na późniejsze efekty w nauce i z całą pewnością pomoże naszemu dziecku zostać prymusem.