Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Co młodzież robi w szkole > Kurs samoobrony dla dziecka

Ubranka dla dzieci

Zanim zaczniemy wydawać pieniądze na drogie ubrania dla naszych pociech, powinniśmy się zastanowić, czy rzeczywiście tego nasze dziecko potrzebuje najbardziej i czego tak naprawdę uczymy je w ten sposób. Przede wszystkim małe dziecko powinno mieć ubranka, w których może się swobodnie bawić, pobrudzić je, nawet podrzeć i zniszczyć w czasie zabawy w piaskownicy lub kiedy spadnie z rowerka. Po drugie, czy nasze dziecko będzie się naprawdę dobrze czuło w szkole, jeśli będzie się wyróżniało ubraniem wśród rówieśników? Niestety takie zwracanie na siebie uwagi drogimi ubraniami już w pierwszych klasach podstawówki może źle się skończyć. Rówieśnicy szybko zwrócą na to uwagę i dziecku będzie trudniej znaleźć sobie znajomych.

Kiedy zastanawiamy się jak ubrać nasze dziecko, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o jego potrzebach, o tym co jest dla niego najważniejsze i zagwarantuje mu najlepsze samopoczucie.