Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Szkoła > Korepetycje dla dziecka?

Wakacje dla dziecka zagranicą

Dlaczego tak trudno jest wychować dziecko – wielu rodziców zadaje sobie to pytanie. Rzeczywiście wychowanie dziecka nie należy do najłatwiejszych zadań. Bardzo łatwo ponieść porażkę i popełnić różne nieodwracalne błędy, które wpłyną na przyszłe życie naszego dziecka.

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nasze dziecko nie wie nic o świecie. W jego poznawaniu jest całkowicie uzależnione od nas. To czego je nauczymy będzie miało dla niego niezmierną wagę. Będziemy jego pierwszym źródłem wiedzy na temat świata i różnych procesów, które na nim zachodzą. Po drugie wychowanie to nie tylko kwestia przekazania odpowiedniej wiedzy, ale także nauczenie pewnych zasad postępowania, ale także, o czym możemy zapomnieć, zapewnienie dziecku rozwoju psychicznego. Dla naszej pociechy równie ważne jak zdobywanie wiedzy o świecie będzie poczucie bezpieczeństwa, tego że jest kochane i wartościowe. Bez poczucia bezpieczeństwa nie uda się żadne wychowanie – nie ma na to szans.

Jak widać wychowanie polega nie tylko na przekazaniu różnych informacji na temat świata, ale także na zapewnieniu dziecku odpowiedniego rozwoju psychicznego i emocjonalnego. Tylko tak odniesiemy sukces wychowawczy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.