Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Dzieci > Zabawki dla dzieci – sklep

Korepetycje dla dzieci w Warszawie

Wychowanie dziecka to nie tylko zapewnienie mu podstawowych dóbr – jedzenia, ubrania, czy dachu nad głową. To także troska o to, żeby miało wiedzę na temat świata oraz wyrobienie w nim różnych prawidłowych zachowań. Jeśli decydujemy się na wychowanie dziecka, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa.

W dzisiejszych czasach rodzice przerzucają odpowiedzialność za wychowanie ich dzieci na różne instytucje. Szkoła, przedszkole, świetlica – mają zapewnić nie tylko zabawę, edukację i opiekę, ale również wychowanie. Niestety są to raczej nierealne oczekiwania. Nauczyciele i pedagodzy w warunkach jakie panują w systemie edukacji, nie mają możliwości poświęcenia uwagi każdemu dziecku. Często można usłyszeć, że nauczyciele nie zauważyli różnych patologicznych zachowań. Niestety nie mają oni możliwości, żeby zwrócić uwagę na każde dziecko. Jeśli więc my nie wychowamy naszego dziecka, nikt z pewnością nie zrobi tego za nas. Oczywiście będzie to wymagało poświęcenia i zrezygnowania z różnych rzeczy, ale przecież to na nas  spoczywa odpowiedzialność za przyszłe życia naszego dziecka i to do nas będzie miało ono pretensje, jeśli je zaniedbamy.