Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Studia i szkoły policealne > Studia po maturze

Zabawy dla dzieci

Spędzanie dużych ilości czasu z dzieckiem może być sporym wyzwaniem dla rodziców pozbawionych doświadczenia, którzy nie wiedzą jak zorganizować sobie taki czas. Niestety bardzo popularnym i jednocześnie najłatwiejszym sposobem jest po prostu posadzenie malucha przed telewizorem. Nie jest to najleniwszy pomyśl. Nie od dzisiaj wiadomo, że rola telewizji w rozwoju dzieckiem powinna zostać raczej ograniczona do minimum.

Jak się zatem bawić z dzieckiem? Przede wszystkim nasze zabawy powinny być dostosowane do wieku dziecka i ciekawe dla niego. Wszystko zależy od tego co lubimy. Mogą to być zabawy kreatywne, w układanie różnych rzeczy z klocków, rysowanie lub lepienie z plasteliny, mogą być najzwyklejsze, stare zabawy jak zabawa w chowanego. Wszystko jest dobre, jeśli będzie zabawne dla dziecka.

Warto pamiętać, że nie wszystkie zabawy muszą mieć koniecznie jakiś walor edukacyjny. Nie musimy być specjalistami w zakresie pedagogiki, żeby pobawić się  z naszym dzieckiem. Wielu rodziców niestety ma tutaj tendencję również do przesady, starając się perfekcyjnie opracować każdą grę i zabawę, tak żeby miała pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Czasem po prostu warto miło spędzić razem czas.