Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Wychowanie > Czas na wychowanie

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne zyskują z roku na rok na popularności. Chcemy aby nasze dziecko zdobyło jak najwięcej wiedzy i umiejętności, które mogą mu się przydać później w przyszłości. Jednocześnie pojawia się pytanie o sens takiego działania i o to czy przypadkiem mnie odbieramy dzieciom i dzieciństwa.

Bieganie z jednych zajęć na drugie może być dla malucha naprawdę męczące. Oczywiście jeśli dziecko lubi te zajęcia i chce na nie chodzić – nie ma żadnego powodu żeby mu zabraniać. Powinniśmy jednak pamiętać, żeby nie zmuszać w żadnym wypadku malucha do uczestniczenia w różnych ponadprogramowych lekcjach, jeśli nie sprawia mu to przyjemności. W ten sposób tylko zniechęcimy dziecko do nauki, zmęczymy je i odbierzemy mu radość z dzieciństwa, które przecież powinno być najradośniejszym czasem w jego życiu, który będzie dobrze wspominać nawet po wielu latach. Dalego nie ma sensu przesadzać i przykładać takiej dużej wagi do szybkiego rozwoju naszego dziecka – jeśli jest zdolne bez wątpienia poradzi sobie w życiu.