Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Szkoła > Pierwszy dzień w szkole

Zajęcia uzupełniające braki

Każde dziecko ma swoją częstotliwość przyswajania różnych informacji, każde dziecko inaczej zapamiętuje, inaczej radzi sobie z nauką. W zasadzie każde dziecko ma swoje tempo uczenia się. Jednym nauka przychodzi łatwo i bez problemów, zaś innym idzie to nieco bardziej opornie i mają problemy w szkole, nie nadążają za programem nauczania, tak jak inni. Dlatego powstają w szkołach zajęcia mające na celu uzupełnienie pewnych braków, wytłumaczenie dziecku niezrozumiałych kwestii, oraz pomoc w przyswajaniu informacji. Czasem, jeśli widzimy, że nasze dziecko nie radzi sobie za bardzo z nauką, dobrze jest zatroszczyć się o to, aby uczęszczało ono na takie właśnie zajęcia.

Zajęcia uzupełniające z reguły prowadzone są przez nauczycieli ze szkoły i organizowane są w zasadzie z każdego przedmiotu szkolnego. Począwszy od dodatkowych zajęć tego typu z matematyki czy języka polskiego, skończywszy na języku angielskim czy biologii. Dziecko nie musi być geniuszem w każdej dziedzinie, więc to dość logiczne, że niektóre rzeczy przyswaja sobie lepiej, a inne gorzej. Zajęcia uzupełniające mają przede wszystkim pomóc takiemu dziecku nie tyle dorównać innym, co po prostu lepiej przyswajać pewne informacje. Do tego dochodzi fakt, że na takich zajęciach można prowadzić dodatkowe zagadnienia związane np. z szybszym i skuteczniejszym zapamiętywaniem, czy różnymi sposobami uczenia się, aby dopasować konkretny sposób do konkretnego dziecka. W ten sposób nauka na pewno będzie łatwiejsza.

Zajęcia wyrównawcze są po to, aby z nich korzystać. Dlatego każde dziecko, które nie czuje się pewnie z jakimś materiałem z danego przedmiotu powinno na takie zajęcia uczęszczać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.