Znajdujesz się tutaj: gimnazja-rekrutacja.pl > Kursy > W czym mogą pomóc kursy?

Zasadnicza szkoła zawodowa

Uczeń chcący jak najszybciej uzyskać kwalifikacje umożliwiające mu wykonywanie zawodu, na dalszą ścieżkę edukacji może wybrać zasadniczą szkołę zawodową. Nauka w niej trwa od dwóch do trzech lat i obejmuje kształcenie ogólne, wzbogacające jego wiedzę w zakresie standardowych przedmiotów i zawodowe, przygotowujące do wykonywania określonego fachu. Z punktu widzenia przygotowania do zawodu, najistotniejsza jest praktyczna część kształcenia, dzięki której uczeń nabywa realnych umiejętności, możliwych do późniejszej samodzielnej realizacji w zakładzie pracy. Początkowo zajęcia praktyczne odbywają się w szkolnych warsztatach, później w prawdziwych zakładach pracy, w których odbywa się praktyki. Dzięki temu poznaje się również być może przyszłych pracodawców, z którymi zwiąże się na stałe po zakończeniu szkoły.